..:: my pages ::..

Statistika

hry

bulanci rozhovor

rozhovor s vývojářem mobilních bulánků od piratesxxl.

Pro zobrazení rozhovoru klikněte na zobrazit celé.

PiratesXxL.Cz :
Dobrý den, děkuji, že jste si našel chvíli času pro náš rozhovor. Začneme tím, co všechny zajímá nejvíce! Kdy zhruba můžeme čekat, že Bulánci vyjdou?
Flash-Handjoy:
Bohužel přesné datum vydáni říct nemohu, protože ho sám nevím. Hra byla původně ohlášena na duben. Toto datum jsme museli následně zrušit a celý projekt byl asi na půl roku pozastaven. Právě teď projekt znovu obnovujeme a všichni doufáme, že hru hráčům do Vánoc přineseme. Ale s jistotou to říct nemohu.

PiratesXxL.Cz :
Říká se, že hlavním důvodem zdržení bylo dolaďování multiplayeru a kompaktibility s co největším množstvím telefonů. Je to pravda?
Flash-Handjoy:
To pravda není. Hlavni důvod proč jsme projekt pozastavili, byly finance. Do ledna 2007 byla našim vydavatelem firma Redboss. Ta nás za dobu naši spolupráce přivedla do celkem nepříjemných finančních problému, které se s námi drží až do dnes. Aktuálně je spor řešen soudní cestou. Bohužel k tomuto problému nemohu více říci, protože to jsou dost interní informace.

PiratesXxL.Cz :
Jak bude fungovat multiplayer pomocí Bluetooth když budou mít hráči různé značky telefonů? Podařilo se Vám již opravit problémy, nebo na tom ještě pracujete?
Flash-Handjoy:
Na BT multiplayer se hodně zaměřujeme. Původní plán byl udělat podporu jen pro 2 hráče. Když jsme ale viděli, že konkurence už má hry i pro více hračů, tak samozřejmě nemůžeme zůstat pozadu a budeme se snažit, aby Bulánci fungovali až pro 4 hráče.
V aktuální chvíli nám funguje hra 1vs1 i při rozdílných značkách telefonu (pokud podporuji potřebné technologie). Takže když má jeden člověk, dnes hodně rozšířenou, k750ku tak si klidně zahraje s kamarádem co má Nokii N70.

PiratesXxL.Cz :

Bulánci mají obsahovat i single player. Můžete nám prozradit, kolik bude mít kol a jak bude řešen?
Flash-Handjoy:
Single hra na hráče čeká. Jedna se o takovou kampaň, kdy hrajete proti botům. Něco jako v Unreal Tournamentu. Žádný příběh samozřejmě není. Tohle jsou Bulánci, masová řezba ostatních polštářů a ne adventura :-) Levely jsou většinou klasicky deathmatch, či last man standing (hraje se na počet smrti, ne na počet fragu). Časem na hráče čeká i team deathmatch, kdy s ním bude bojovat počítačový partner. Přesný počet levelu ještě není určen, ale bude to asi kolem dvacítky. Boti byla další věc, na kterou jsme se zaměřili. Původní Bulánci totiž měli jen stojící a střílející panáky, což byla nuda. Naši počítačoví Bulánci se samozřejmě umějí hýbat, mají několik stupňů AI, efektivně mění zbraně, pokládají miny a prostě hráč by si to měl užít stejně, jako proti živému protihráči.

PiratesXxL.Cz :
No to zní velmi slibně! Máte v rukávu schováno ještě nějaké eso, které fanoušky Bulánků zajisté potěší?
Flash-Handjoy:
Hlavní novinka je, že se budeme snažit multiplayer rozšířit pro více než dva hráče. Nic dalšího teď na ohlášení k Bulankům nemáme. Časem možná ještě něco bude...:-)

PiratesXxL.Cz :
Jednu otázku mam na vaši chystanou hru Titáni! Hra vypadá moc dobře, a tak bych se rád zeptal, kdy se na ní můžeme těšit a pro kolik hráčů bude multiplayer, případně zda nám k ní můžete prozradit více?
Flash-Handjoy:
Titani jsou projekt, který je podobně jako Bulánci, hodně zaměřený na hru více hráčů. V tomto případě tedy jen dvou, protože hra je tak koncipována. Ovládáte vybranou ponorku a musíte dostat soupeře. Každý kdo hru uvidí, tak si asi vzpomene na celkem populární mobilní hru BT Biplanes, ze které jsme se hodně inspirovali. Titani ale nabídnou několik druhu ponorek s odlišnými vlastnostmi, několika zbraněmi a další bonusy.
Co se týče data vydáni. Hra je kompletně hotová a hledáme na ní kupce-vydavatele. Z toho důvodu nemůžu říct, kdy se objeví. Je klidně možné, ze vydavatel nebude pokrývat ČR a hra se tu oficiálně nikdy neobjeví. V ČR totiž aktuálně neexistuje dostatečně solventní firma, se kterou by se dalo o prodeji vůbec bavit. Proto hledáme vydavatele v zahraničí, kde hrozí toto riziko.

PiratesXxL.Cz :
Můžou takovéto problémy postihnout i Bulánky?
Flash-Handjoy :
Bulánci tu určitě budou :-) Přece jen mají v ČR velké zázemí a jsme se Sleepteam dohodnutí, že český trh je pro nás primární, i kdyby to bylo pro nás prodělečné!

PiratesXxL.Cz :
Nakonec bych se Vás rád zeptal, zda chystáte nějaké další projekty, o kterých zatím víte jen vy?
Flash-Handjoy :
Určitě chystáme. Jeden z nich se objeví ještě letos na trhu. Bude to zavodní hra, a také bude mít BT hru pro 2 hráče. Nemůžu zatím nic moc prozrazovat, ale hráče určitě potěší, že by hra měla být zadarmo v rámci určité kampaně.

 

Žádné komentáře