..:: my pages ::..

Statistika

aplikace

Jimm - icq

Tento prográmek si můžete stáhnout a zároven vyrobit ZDE : http://jimm.wapland.org/online/0.5.2/cz/ 

Preview

Jelikož je  obtížné nastavit, aby tato aplikace fungovala, tak jsem sem vložil tento článek :

Jak  nastavit JIMM - ICQ :

( Jednotlive parametry se muzou lišit operator od operatora . takze budu psat parametry ve formatu Oskar/Eurotel/T-mobile )


1)Bezte do Menu->nastaveni->pripojeni->Dat. Komunikace->pref sluzby-> Nastavte GPRS a GSM
2)Bezte do Menu->nastaveni->pripojeni->Dat Komunikace>-> novy ucet:
typ pripojeni: GPRS
Jmeno: Oskar Internet/ Eurotel Internet/ T-mobile internet (muzete samozrejme zvolit svuj nazev, hlavne v tom nemejte bordel)
Adresa APN:internet(pro oskartu ointernet)/internet(gointernet pro go kartu)/internet.t-mobile.cz
uzivatelske jmeno:prazdne
heslo: prazdne
zbytek nechte tak jak je .
3)menu-nastaveni-pripojeni->nastav internetu->profil internetu->novy->jmeno nejak vzolte, dejte pripojit pomoci predchoziho profilu) ulozte.
4)menu->nastaveni->pripojeni->Nataveni Java->vyberte dany profil
5)menu->organizator->aplikace-> dana aplikace->dalsi->opravneni>internet.pristuop->zvolte vzdy dotazat/dotazat jenom jednou
6)Overte si zda mate u operatora povolene GPRS datove prenosy

pokud se vám nepovedlo připojit podle tohoto návodu, tak zkuste ještě :

možnosti ->sít->vlastnosti spojení : bezpečné přihlášení.

Jestli se vám povedlo připojit a zdá se vám, že vá Jimm žere moc kB, tak si nastavte :

interval udrzovacich paketu : 250 (čim mensi hodnota, tim vic vám to vude ubirat kb)

Nastaveni pro wap/mms najdete na teto adrese

 

Chybová hlášení u připojení k aplikaci Jimm
CHYBA #100

Změnit nastavení Druhu spojení ze Socket na Http. Také doporučuji zkusit se vícekrát připojit.
Obdoba chyby #118
CHYBA #110
Tato chyba vznikne pokud se připojujete k icq druhým klientem přes UIN,který byl používán pro Jimm.Protokol icq pracuje tak,že k jednomu UINu nemůže být připojeno více klientů.
CHYBA #111
Špatné heslo.Ne všechny telefony umí používat některé symboly jako Pc.Nutno zadávat heslo na Pc/při registraci/takové,které zvládne i mobilní přístroj. MAX. 8 PÍSMEN !!
CHYBA #111.5
Opravdu zkontrolovat zda máte správné heslo, zda je do 8 znaků a zda jsou správně malá a velká písmena. Nezapomeňte uložit.
CHYBA #112
Nevěrohodný UIN.
CHYBA #114
Pokud se budete z jakéhokoliv důvodu pokoušet připojovat v krátkých intervalech,tak icq server se pro vás zavře průměrně na 10-20minut.
CHYBA #116
Pokud jste OFF a někdo Vám pošle velký soubor/zprávu/,tak se tato zpráva uloží na serveru icq.Při ON se server snaží tuto zprávu Vám doručit a při tomto pokusu se může objevit #116.
CHYBA #118
Velmi rozšířená chyba.Vzniká velkým zatížením serveru icq. připojováním přes mobilní přístroje a pokus se připojit později.
CHYBA #120
Chyba vstup/výstup.Zamítnut přístup Jimma do sítě.Většinou je tato chyba v kombinaci s #118.Zkontrolovat nastavení Jimma a datového přístupu,popřípadě zkusit ZAŠKRTNOUT stínové připojení;/Shadow/ popřípadě bezpečné připojení.

I/O error occured (#120.0) nebo Requested TCP connection cannot by made(121.0)
Doporučuji se mrknout do nastavení zda máte správně nastaven datový profil Javy, APN musí být pro připojení k internetu a ne wapu
Také pro fungování Jimma je mít u operátora povolená data přes GPRS.
CHYBA #135.1
Disconnect channel packet could not be parsed(#135.1) - Odpojovaci paket nemůže byt zpracovany - chyba 135.1. V nastaveni SIŤ označit bezpečné připojení i stinové připojeni.Ve verzi 0.5.0 i ve 0.5.1.

 

Co to stojí ?

Chatování přes ICQ je samo o sobě zdarma, platíte pouze za přenesené kilobajty. Čím víc chatujete, tím více nabývá přenesených kb. Na ceně záleží dle tarifu operátora, cena se pohybuje kolem 0,06 kč / kb. Tzn. že za 1 korunu můžete prochatovat asi 17 kb. Počet kilobajtů můžete sledovat v aplikaci jednoduše v horní liště. V průměru za deset minut stálého chatování můžete prochatovat zhruba 15 - 25 kb. Pokud moc nepíšete, kilobajty narůstají hodně pomalu.